Daha neler göreceğiz, ne rezillikler? Ndiaye skandalı patlak verdi!

Galatasaray’dan ayrılması beklenen Badou Ndiaye’nin açıklandığı gibi 7.5 milyon Euro’ya alınmadığı öne sürüldü. Skandalın boyutları çok ama çok acı olmakla beraber, taraftar hesap sorulmasını bekliyor.

Habertürk’ ün haberine göre, Stoke City’nin 16 Milyon euro önerdiği iddia edilen Badou Ndiaye hakkında Galatasaray’ın yeni yönetimini şoke eden bir gerçek ortaya çıktı.

Sezon başında Dursun Özbek yönetimi tarafından 7,5 milyon euro bedelle Osmanlıspor’dan transfer edildiği açıklanan Ndiaye için kulübün kasasından tam 12 Milyon euro ödeme yapıldığı öğrenildi.

Habere göre mali sıkıntı nedeniyle Senegalli yıldızı satarak biraz olsun nefes almayı planlayan yöneticiler, transferdeki rakamları görünce neye uğradığını şaşırdı. Dört yıllık anlaşma karşılığında yılda 2 milyon 750 bin euro ücret alacağı açıklanan Ndiaye’nin bu ücretinden her yıl 750 bin euro’yu Osmanlıspor’a ödenmek üzere ileri tarihlere çekler yazıldığı ortaya çıktı.

Bu yolla Osmanlıspor’a 3 milyon euro daha ödeneceği ve toplam bonservis rakamının 12 milyon euro olduğu görüldü. Buna göre Stoke City ile pazarlıkları sürdüren Mustafa Cengiz yönetimi, bu transferden 10 milyon euro civarı kâr beklerken, şimdi sadece 4 milyon euro civarında bir girdi sağlamış olacak.

“Daha neler göreceğiz, ne rezillikler? Ndiaye skandalı patlak verdi!” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir