Mustafa Cengiz tek tek açıkladı: Sneijder, Dursun Özbek, Arda…

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, TRT Spor’da birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu. Mustafa Cengiz’in gündeminde Sneijder’in takımdan ayrılışı, Ndiaye transferindeki usulsüzlükler ve Mayıs ayında yapılacak seçimler vardı.

Mustafa Cengiz’in en çarpıcı açıklaması ise Dursun Özbek ile ilgiliydi. ForzaGS’nin yorumu: Böyle kazığı Demirören, Beşiktaş’a atmadı!

SNEIJDER TUDOR’U İSTEMEDİ

Bu yaz Galatasaray’la olan sözleşmesi karşılıklı olarak feshedilerek Nice ekibine giden ve kariyerini El-Gharafa’da sürdüren Wesley Sneijder’le ilgili konuşan Cengiz, “Sneijder’in gitmemesi için çok mücadele ettim, ücretinde indirim yapmıştı. Dursun Özbek’e mesaj attım. Sneijder’i Igor Tudor istemedi. Sneijder de ‘Tudor’la çalışacağıma 3,5 milyon Euro’yu yakarım’ dedi.” ifadelerini kullandı.

ARDA TURAN AÇIKLAMASI

Barcelona’dan Medipol Başakşehir’e kiralanan Arda Turan’ın transferini değerlendiren Cengiz, “Bizim taraftar Arda’ya hem kızıyor hem gelmesini istiyor. Arada bir kopukluk oldu. Arda, altyapımızda yetişti, hizmeti var. Arda da taraftarı anlayışla karşılasın. Küfür hariç tabii” yorumunda bulundu.

DURSUN ÖZBEK’İN KAZIĞI

Eski başkan Dursun Özbek ve mali durumla ilgili açıklamalar yapan Cengiz, şunları söyledi:

“Dursun Özbek, kulübe maddi olarak destek oldu. Ayrılırken, 3 çek tanzim etti. Bunların toplamı, 91 milyon TL. Bu paranın içinde ne kadar nakdî giriş var, ne kadar faiz var, ne kadar otel tutarı var bakacağız. Kendisine, ne kadar paranız varsa alacaksınız dedim. Dursun Başkan, ‘Dönemimdeki zararı karşılayacağım.’ demişti. Ben bugün, kredi almaya gitsem, bankalardan kredi alırdım. Dursun Başkan, senetlere rehin koymuş, bu yüzden alamıyoruz. Bunu yapmamalıydı, kendisinden bunu düzeltmesini rica edeceğiz. Emlak Konut’ta da 91 milyon TL’lik temlik koymuş. Bir kişi hariç, tüm yönetim karara imza atmış. İmzalamayan da o gün orada yokmuş. Galatasaray’da kimsenin alacağı kalmaz. Dursun Başkan, hisselerimizin üzerindeki rehni ve Emlak Konut’taki temliği kaldırın.

Yayınlayan

Cemal Halıcı

Cemal Halıcı - Galatasaraylı gazeteci Mesleğe 1994 yılında Yeni Yüzyıl Gazetesinde başladı. Seneler boyunca çeşitli gazetelerde çalıştıktan sonra ForzaGS'nin kuruluşuna ön ayaklık etti, şimdi yayın yönetmenliğini yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir