Wesley Sneijder, Galatasaray için bakın hangi takımı reddetmiş!

Galatasaray’ın eski oyuncusu Wesley Sneijder, Katar basınına verdiği röportajında çok önemli açıklamalarda bulundu.

Galatasaray’ın ardından Nice’teki kariyeri kısa süren ve devre arasında Katar’ın Al Gharafa takımına transfer olan Sneijder, verdiği geniş röportajında kariyerinin birçok noktası hakkında konuştu.

Inter’de yaşadığı başarılı dönemin hatırlatılması üzerine Sneijder ”Inter’de en iyi dönemimi geçirdim, kendimi her zaman çok önemli hissettirdiler. Bana her zaman güvendiler” dedi.

‘Orta sahanın ortasında o dönemin en iyi oyuncularından biriydin. Bu senin üzerinde bir baskı yaratmıyor muydu?’ şeklindeki soruyu da yanıtlayan Wesley Sneijder ilginç bir itirafta da bulundu.

Wesley Sneijder bu soruya ”Aslında ilginç bir soru çünkü Inter’den ayrılırken beni kendi liglerinde dördüncülük, beşincilik için oynayan kulüpler istiyordu” dedi. Bu cevabın ardından muhabirin ‘Hangi takımlar?’ sorusuna Sneijder, ”Örneğin Liverpool istiyordu ama ben Galatasaray’ı tercih ettim. İnsanlar aban inanmadılar ama onlara her zaman kazanmak istediğimi ve şampiyonluklar için oynamak istediğimi anlattım. Gittiğim takımın büyük kulüplerle rekabet halinde olmasını isterim. Şampiyonluklar kazanmak için oynamalıydım. Bunu Liverpool’dan çok Galatasaray’da yapabileceğimi hissettim. Sanırım seçimimde de haklı çıktım. Galatasaray’da harika zamanlar geçirdim. Benim için paha biçilmez bir deneyim oldu” cevabını verdi.

Wesley Sneijder’e en iyi golünün sorulması üzerine, yıldız oyuncu ”Aslında birçok önemli gol attım. Milli takımda Brezilya’ya karşı attığım gol önemliydi ama sanırım en iyi golümü Galatasaray ile Fenerbahçe’ye karşı attım” cevabını verdi.

Yayınlayan

Cemal Halıcı

Cemal Halıcı - Galatasaraylı gazeteci Mesleğe 1994 yılında Yeni Yüzyıl Gazetesinde başladı. Seneler boyunca çeşitli gazetelerde çalıştıktan sonra ForzaGS'nin kuruluşuna ön ayaklık etti, şimdi yayın yönetmenliğini yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir