Hadi bakalım! Şimdi de Muslera’ya operasyon: Takım ismi verdiler

Bu sezon gösterdiği performansla eleştirilerin hedefi olan Uruguaylı kalecimiz Fernando Muslera için operasyona başladılar! Geçtiğimiz günlerde Fanatik gazetesi Bafetimbi Gomis’in paralarını alamadığını iddia etmiş, ortalık karışmıştı. Şimdi de Fotomaç gazetesi, kalecimiz Fernando Muslera hakkında bir dizi iddia ortaya attı.

İşte Fotomaç gazetesindeki Muslera haberi:

Uruguaylı file bekçisi, son 4 sezonun en kötü kurtarış yüzdesine imza attı

Galatasaray, Kasımpaşa’ya yenilip liderliği kaybederken taraftarların sevgilisi Fernando Muslera bir kez daha eleştirilerin hedefi olmuştu. Bu sezon oynadığı 21 maçın sadece 6’sında kalesini kapatabilen Uruguaylı, son 4 yılda kurtarış yüzdesi bakımından en kötü sezonuna imza attı. 2014-2015 sezonunda maç başına 3.3 kurtarış yüzdesine sahip olan Nando, 2015-16’da ise bu rakamı 3.6’ya yükseltti. Geçen sezon 2.8 ortalama yakalayan deneyimli kalecinin düşüşü devam etti ve bu sezon 2.2’de kaldı. Teknik heyet, Muslera’daki düşüşe çare ararken Taffarel’in başarılı file bekçisi ile son dönemde özel olarak ilgilendiği belirtiliyor.

AYRILABİLİR DEDİLER, TAKIM İSMİ VERDİLER

Muslera’nın eşi bir Galatasaray taraftarının gönderdiği “Evine dön” mesajına “Neden olmasın… Belki yakında” yanıtı vermişti. Bu sözler, Sao Paulo’nun gündeminde olan Muslera’nın sezon sonunda ayrılmayı ciddi ciddi düşündüğünü ortaya koydu.
.

Yayınlayan

Defne Yılmaz

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümü öğrencisi olarak bir gazeteci adayıyım. Spor gazeteciliğine atmak istediğim adım öncesinde ForzaGS'da haberlerimle taraftarı olduğum Galatasaray'a katkıda bulunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir