Bu itiraf Jose Mourinho’nun… İyi okuyun!

Son iki yılın şampiyonu Beşiktaş… Galatasaray’ın yokluğundan faydalanıp, rakibi Başakşehir ile girdiği şampiyonluk yarışını göğüsleyince ilginç taraftar kitlesi tarafından Barcelona ilan edilen Beşiktaş… Hani şu Avrupa’nın devleriyle hiç oynamadan sözde ‘Avrupa Fatihi’ ilan edilen Beşiktaş…

Beşiktaş, dün akşam kısa Avrupa tarihinde belki de üç ya da dördüncü kez bir Avrupa devi ile karşı karşıya geldi. Son yılların, enteresan taraftar kitleli Yeni Beşiktaş’ı ise ilk kez sert bir kayanın karşısına çıktı.

Sonuç, sonuç ne mi oldu? Alman ekibinin yıldız Hollandalısı Arjen Robben maçtan sonra “Bunlar kek üzerindeki krema gibi maçlar” dedi! Ee doğruya ne denir, 5 gol. Hem de hiç zorlanmadan, sakin bir oyunla.

Kendilerini Avrupa Fatihi ilan edip, bugün “Aldırma Kartal” moduna girenlere aşağıdaki itirafı okumaları önerimizdir. Zira, Avrupa Fatihi Galatasaray’dır; Galatasaray, Türkiye’dir; Galatasaray, Türkiye’nin dünyaya açılan penceresidir.

Sizi Jose Mourinho’nun sözleriyle baş başa bırakıyoruz…

”İki farklı 45 dakika oldu. Herkes, her şeyin bittiğini düşündü. Ancak ikinci yarı muhteşem bir Galatasaray izledik. Futbolu güzel kılan da bu tip olaylar. Galatasaray iyi oyununun yanı sıra duygusal olarak da bizden üstündü. Kazanmak için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. 3-1’den sonra açıkçası korktuk. Galatasaray bu maçı kazanmayı hak etti ve bu turnuvaya büyük bir gururla veda etti”

Yayınlayan

Defne Yılmaz

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümü öğrencisi olarak bir gazeteci adayıyım. Spor gazeteciliğine atmak istediğim adım öncesinde ForzaGS'da haberlerimle taraftarı olduğum Galatasaray'a katkıda bulunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir