Fatih Terim’den Muslera’ya: Senden tek bir isteğim var…

Galatasaray’da teknik direktör Fatih Terim, Fernando Muslera ile özel bir görüşme yaptı.

Galatasaray’da kendi adına en başarısız sezonunu geçiren ve 7 yıldır ilk kez sarı kırmızılı taraftarlardan tepki alan Fernando Muslera ile özellikle Claudio Taffarel yakından ilgileniyor.

Galatasaray taraftarlarının yaptığı eleştiri ve sosyal medyadaki tepkilerden etkilenen Muslera ile eşi Patricia’dan bu yorumları okumamaları istendi.

Teknik direktör Fatih Terim ise tecrübeli kaleciyle yaptığı görüşmede şunları söyledi:

“Sen bu takımda önemli işlere imza attın. Büyük oyuncular zaman zaman böyle dönemler geçirebilir. Ve büyük oyuncular bu baskılarında üstesinden gelir. O yorumları dikkate alma, takıma ve oyununa odaklan”

Fatih Terim’in bir an önce kendisini toplamasını istediği Muslera ile Taffarel artık daha fazla vakit geçirmeye başladı.

ORTALAMASI DÜŞTÜ

Son 4 sezonun rakamları baz alındığında Fernando Muslera’nın maç başı kurtarış yüzdesi oldukça düştü. 2014-2015 sezonunda maç başına 3,3 kurtarış yüzdesine sahip olan Uruguaylı kaleci bir sonraki sezon, 2015-2016’da ise bu rakamı 3,6 ’ya yükseltmişti. Geçen sezon da 2,8 ortalama yakalayan deneyimli kalecinin bu sezon ki ortalaması ise 2,2’de kaldı.

Yayınlayan

Defne Yılmaz

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümü öğrencisi olarak bir gazeteci adayıyım. Spor gazeteciliğine atmak istediğim adım öncesinde ForzaGS'da haberlerimle taraftarı olduğum Galatasaray'a katkıda bulunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir