Fatih Terim’den büyük yasak ve Asamoah kararı

21. şampiyonluğa odaklanan Galatasaray’da teknik direktör Fatih Terim, Florya’da transfer konuşulmasını yasakladı. Takımın tamamen şampiyonluğa motive olmasını isteyen Terim, iç ve dış transfer konusunun konuşulmasını 21 Mayıs’a kadar yasakladı. Bu tarih de sezonun son düdüğünün çalmasından sonraki gün demek. Terim yönetime, “Yüksek moral, huzur ve mutluluk bir numaralı önceliğimiz. Mutlu insanların olduğu yerde başarı olur, biz önce bunu sağlamalıyız” dedi. Terim bu çerçevede yönetimden futbolcuların alacaklarının ödenmesine öncelik verilmesini istedi.

ASAMOAH GÜNDEMDEN DÜŞTÜ

– Diğer yandan sezon başında ve devre arası transfer döneminde gündeme gelen ancak talipleri artan Juventuslu Kwadwo Asamoah’ın Inter’i tercih etmesi bekleniyor.

Bu gelişme üzerine Fatih Terim, gözünü kiralık olarak takımda yer alan Nagatomo’ya çevirdi. Performansıyla kendini kısa sürede kabul ettiren Nagatomo, karakteriyle de Terim başta olmak üzere herkesten tam not aldı.

Inter’den kiralanan Japon futbolcu, çizgisini sezon sonuna kadar devam ettirirse Galatasaray’da gelecek sezon için de kalması gündeme gelecek. Yönetim de transferden ziyade UEFA ile Finansal Fair Play görüşmelerine odaklandı.

Yayınlayan

Cemal Halıcı

Cemal Halıcı - Galatasaraylı gazeteci Mesleğe 1994 yılında Yeni Yüzyıl Gazetesinde başladı. Seneler boyunca çeşitli gazetelerde çalıştıktan sonra ForzaGS'nin kuruluşuna ön ayaklık etti, şimdi yayın yönetmenliğini yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir